Search

Youtube Rewind 2016 Yayında

218

Youtube’un her sene yılın sonlarında gerçekleştirdiği, bütün bir senenin özetini tek bir videoda anlattığı videosu Youtube Rewind yayında. Ve bu seneki video gerçekten de harika. Anlaşılan o ki bizim dışımızda herkes çok eğlenmiş. Vah bizim ülkemize… Her neyse. Youtube Rewind 2012’den beri gerçekten de iyi bir video çıkaramamıştı. 2012’nin özelliği senenin Psy, LMFO ve Call Me Maybe ağırlıklı olmasıydı. Fakat 2016 videosu gerçekten de muazzam olmuş ve 5 dakikalık videoda neredeyse her şeyi koymuşlar.

Pokemon Go ile açılış yapan video Justin Bieber’ın seneyi kırıp geçen şarkısı Sorry ve Rihanna’yı aynı şarkı sözüyle tahtından eden Work From Home ile devam ediyor. Tabii arada Stranger Things göndermesi de gözlerden kaçmıyor. Ardından latin müziği eşliğinde Sorry klibinin sahibi Royal Dance Family misali beyaz fonda dans bölümüne geçen klip arada da internetin bu seneki fenomeni “Pres Makinasını” da ve 2016’nın sonlarına doğru Tinadie sayesinde patlak veren Mannequin Challenge’ı unutmamış.

Ardından senenin Twerk ve Dab ile beraber en meşhur dansı olan “At Night I Think Of You” dansına geçen video sırasıyla Pewdiepie, Damn Daniel’ın Daniel’ı ve internetin son fenomenlerinden Apple Pen’in sahibi Kazuhiko Kosaka, Tinadie’yi 2016’nın başında çıkmasına rağmen rengini hiç kaybetmeyen Major Lazer’ın Light It Up şarkısı ile veriyor. Devamında, zaten yaygın olmasına rağmen bu sene inanılmaz patlama yapan Youtube Gamerlarına değinen video sekansı senenin en çok konuşulan olaylarından “Hold the Door” ile kapatıyor.

Ardından Black Mirror, Kanye West’in olay yaratan klibi Famous ile devam eden video, Beyonce’un Lemonade albümündeki efsane kapı açılış sahnesi canlandırmasını gene bu sene patlak veren “Bottle Flip” ile birleştiriyor. Kanye West’in Famous klibindeki ünlülere karşı Rewind klibinde de Vine’ın efsane isimleri yer alıyor. En göze çarpanda Panda ve Lizza Koshy. Videoda keza Dwayne Johnson ve James Cordon da yer alıyor.

Daha içinde birçok detayın olduğu video, gerçekten de başarılı bir 2016 özeti olmuş. Tebrik etmemek elde değil.mm

Sinema Teröristi... Senaryo Canavarı... Dergi Yazarı... Avan-Gardist... Çok Feci Bir Beşiktaş Taraftarı...


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir