Sinemadaki toplu kahraman serüvenini sonlandırmaya yaklaşan Marvel, televizyonda farklı konulara doğru yöneliyor. Cloak and Dagger da bunlardan biri. Daha önce farklı dizi ve animasyonlarda yan isim olarak işlenen Cloak and Dagger, 2018’de 10 bölümlük dizisi ile karşımıza çıkmıştı. SXSW’de prömiyerini yapan dizi, Marvel’ın 13. televizyon dizisi oldu. Beğenilmiş olsa gerek ki ikinci sezonunun onayını almış. Marvel, diziler konusunda da kendince bir kıvam tutturdu. Birçok dizisi yıllardır devam ediyor. Anlaşılan o ki Cloak and Dagger da bu süreklilik kervanına katılacak gibi.

Kısaca konusuna değinelim… Tandy Bowen ve Tyrone Johnson, çocukken, şehrin seyrini değiştirecek büyük bir patlamadan etkilenen, birbirini tanımayan başka hayatların çocuklarıdır. İkisi de patlama sonrası sevdiği birini kaybeder. Fakat patlama, onlar farkında olmasa da ikisine de bir güç bahşetmiştir. İkisindeki bu gücün de birleşmeye, yan yana gelmeye ihtiyacı vardır. İkisi de birbirini hiç tanımamasına, daha önce hiç görüşmemiş, karşılaşmamış olmalarına rağmen bir şekilde yolları kesişmeye başlar. İçlerindeki güç, ikisini yan yana getirmek için çabalamaktadır.

Çizgi romanın aksine, biraz da sanırım politik doğruculuk söylemlerinden ötürü karakterler ters düz edilmiş. Tandy Bowen, aslında zengin bir ailenin kızı olması gerekirken sokakta yaşayan bir kıza çevrilmiş. Tyrone Johnson ise sokak çocuğundan zengin, varlıklı bir ailenin çocuğuna çevrilmiş. Bambaşka hayatlar yaşıyor olmalarına rağmen ortak noktaları onlara bulaşan bu güçtür. Bu güç de ortaya çıktıkça, Tandy ve Tyrone karşılaşmaya başlarla. İsteseler de, istemeseler de.

Olivia Holt ve Aubrey Joseph’in baş rolünde olduğu dizi, karakterlerin güçlerini çok geç keşfetmesi hatta keşfedememesi, hikayenin ikinci sezona -kabul olma şüphesiyle- bırakılmasından ötürü biraz ağır ilerliyor. Dram tarafı daha ağır basan dizinin aksiyon kısımları ise yeterli değil. Dram kısımları da aynı konu üzerinde durmasından ötürü bir yerden sonra sıkıyor.

Cloak and Dagger, özünde güzel bir hikaye olmasına karşın hala o istenen aksiyon kısmına gelemediler. Belli ki her şey ikinci sezona saklandı. Aynı zamanda iki baş rolün de birbiri ile olan ilişkisi yeteri kadar işlenmedi Güçlerin nereden geldiği, ne olduğuna dair ufak bir ön izleme yapılsa da beklenen sorulara da cevap verilmedi. Güzel bir potansiyele sahip olduğundan olsa gerek ikinci sezonunun onayını aldı. Eksiklerin hepsinin de ikinci sezonda doldurulacağını düşünüyorum. Doldurulmazsa zaten üçüncü sezonunu göreceğini zannetmiyorum.

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz
İsminizi buraya yazın