Samet Altıntaş müzik dünyasına 2016 yılında şiirlerden bestelediği şarkılardan oluşan “Yalnız Sana Söylenen” adlı 11 parçalık albümle adımını attı. Sanatçının ilk albümünde Hrant Dink için yazdığı “Ayakkabıları Hrant’ın” şiiri de bulunuyor. Nazım Hikmet gibi şiirleri sıkça bestelenen şairlerin dışında Bursalı şair İhsan Deniz’in ”Yalnız San Söylenen”i de yer alıyor.

Kendini ”Seyyah” olarak da adlandıran Altıntaş, Bursa’ya duyduğu aşkı aynı yıl satırlara dökmüş. ”Bursa’nın Daveti” 2016 yılında İlgi Kültür Sanat Yayınları tarafından okurlara sunulmuş. Bursa’nın kapılarını size sonuna kadar açıyor ve Bursa’yı neden sevdiğimiz sorusunun peşine düşüyor.

Adını ‘Bursa’da Zaman’la özdeşleşen Tanpınar’ın ‘Her Şey Yerli Yerinde’ şiirinden alan ikinci albümü 2018 yılında Ütopya Müzik Yapım etiketiyle dinleyiciyle buluştu. Bu albüm için bestelenen şiirlerin ortak bir özelliği var, daha önce bestelenmemiş olmaları. Seçilen şiirlerin şairleri son dönemlerde ismini sıkça duyduğumuz isimler yani dünün değil; bugünün şairleri.

Albüm 4 şarkıdan oluşuyor:

Murat Menteş’in ‘Deplasmanda Plasebo’ şiiri, Ahmet Ümit’den ”Saçlarımda Yine O Rüzgar”, hem müzisyen hem de şair olarak tanıdığımız Tuna Kiremitçi’den ”İlk Yardım” ve Alper Gencer’in Leylası. (Sıradaki Ezan Sevip De Kavuşamayanlara Gelsin)

Bestelemek için seçtiği şiirler yazarın edebi zevkinin de ne kadar iyi olduğunu gösteriyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz
İsminizi buraya yazın