* Entertainment Weekly dergisinin röportajıdır.

Entertainment Weekly: Gece Kralı olmadan önce Game of Thrones’da neler yaptın?
Vladimir Furdik: Bir sürü attan düşme, ateşten düşme, yüksekten düşme, kılıç dövüşleri yaptım. Arthur Dayne’nin dublörlüğünü yaptım. Daenerys’in ejderha saldırısı sırasında tekneden atlayan adamlardan biriyim.

Rolü nasıl aldın?
Beni neden seçtiklerini gerçekten bilmiyorum. 5. sezonu çektiğimizde, Jon Snow’la [Hardhome’da] savaşan Ak Yürüyendim. Jon Snow’un ilk defa öldürdüğü Ak Yürüyen benim. Ondan sonra yapımcılar David Benioff ve D.B. Weiss, 6 ile 8. sezon arasında Night King’i canlandırmak ister misin diye sordular. Belki de 5. sezonda yaptığım şeyden memnundular.

Night King’i oynamak için ne tür oyunculuk yönlendirmeleri aldın? Fark ettiğim kadarıyla Night King çok fazla göz kırpmıyor.
Her yönetmenin onu nasıl görmek istediği konusunda farklı bir düşüncesi var. Dan ve David onun buz gibi biri olmasını istedi, bazı yönetmenler de içinde bir insan olduğunu göstermek istedi. Evet, defalarca benden gözlerimi kırpmamamı istediler. Bunu yapması da çok zor.

Night King ne istiyor?
Biri onu Night King yaptı. Kimse onun daha önce kim olduğunu bilmiyor. Bir asker ya da asil biri olabilir. Asla Night King olmak istemedi. Bence intikam almak istiyor. Bu hikayedeki herkesin iki yüzü var. Kötü taraf ile iyi taraf. Night King sadece bir tarafa, kötü bir tarafa sahip.

Dizinin hayranları seni tanıyor mu? Tepkileri neler?
Pek değil. Ara sıra. Birçok insan bana soruyor: “Lütfen Jon Snow’u öldürebilir misin?”. Çok ilginç. Bazen sezon sonrası YouTube’daki tepkileri izliyorum. İnsanların yüzde ellisi Night King’i desteklerden, yüzde 50’si ise ondan nefret ediyor. Ve Richard Brake’in yerini aldığımdan beri, bazı insanlar benim oyunculuğumu beğenirken, bazıları onun oyunculuğunu tercih ediyor.

Son sezonda ondan ne beklemeliyiz?
İnsanlar, onun öldürmek istediği bir hedefi olduğunu görecek ve bunun kim olduğunu öğreneceğiz. Ayrıca Jon Snow teknedeyken Night King’in ona attığı bakış ve sonrasında kollarını kaldırdığı Hardhome’daki da o anın benzerini, ama çok daha güçlüsünü izleyeceğiz.

En sevdiğin Night King sahnen hangisi?
Henüz gelmedi.

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz
İsminizi buraya yazın