1Sevdaliza Konseri

1 Aralık Cumartesi, 22.30/Zorlu PSM Turkcell Sahnesi, İstanbul

Avant-pop, alternatif R&B ve deneysel elektronik gibi türleri kendine has bir incelikle birleştiren, hipnotik melodilerin dahiyane yaratıcısı Sevdaliza, etkileyici sahne gösterisiyle 1 Aralık’ta Zorlu PSM’de!

Bilet Al


2Harry Potter ve Azkaban Tutsağı in Concert

14 Aralık Cuma, 20.00/Zorlu PSM Turkcell Sahnesi, İstanbul

John Williams’ın efsanevi müziklerini film boyunca canlı orkestra eşliğinde dinleme fırsatı sunan Harry Potter Film Concert serisi, serinin üçüncü filmi Harry Potter ve Azkaban Tutsağı ile seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Bilet Al


3Yasmin Levy Konseri

20 Aralık Perşembe, 21.00/Wolksvagen Arena, İstanbul

Latin ve Sefarad müziğinden İspanyol flamenkosuna Arjantin tangosundan Portekiz fadosuna kadar dünyanın farklı coğrafyalarında müzikleri harmanlayan Yasmin Levy, Türk ezgileriyle de dinleyicilerini farklı bir müzikal yolculuğa davet ediyor.

Bilet Al


4Nova Norda

25 Aralık Salı, 22.30/Dorock XL, Kadıköy İstanbul

Son zamanların en dikkat çekici sesi olan Nova Norda; sahnede yarattığı büyülü atmosferde sevenleriyle buluşacak.

Bilet Al


5Genco Erkal’dan “Merhaba”

Duayen oyuncu Genco Erkal’ın “Merhaba” adlı yeni oyunu, tiyatroseverleri edebiyat aleminin beş büyük ustasıyla müzikli bir yolculuğa çıkarıyor. Usta sanatçının, unutulmaz beş yazarın yapıtlarından uyarladığı ve Fazıl Say, Kurt Weill, Yiğit Özatalay, Arif Erkin ve Selim Atakan’ın bestelerinin de yer aldığı “Merhaba” 15 Aralık Cumartesi akşamı 20.30’da Kenter Tiyatrosu’nda seyirciyle buluştu.

İlk kez geçtiğimiz eylül ayında New York’ta sergilenen müzikli oyun “Merhaba”; 60. sanat yılını kutlayan Genco Erkal’ın “Benim yazarlarım” dediği Aziz Nesin, Bertolt Brecht, Can Yücel, Nâzım Hikmet ve William Shakespeare’in yapıtlarından oluşuyor.

Bilet Al


6Don Kişot’um Ben, Tiyatro Oyunu

“Cervantes’in ölümsüz eseri Don Kişot, Bulgakov’ın dönemini yakalayan uyarlaması üzerinde yükselen yepyeni bir metinle bir defa daha düşüyor yollara.

Don Kişot Altın Çağ’ın, Sancho Panza Don Kişot’un izinde.

“Aşka Feda” diyen iki saf vicdan sürüklüyor peşinden gelenleri…Şarkılar, maskeler, kılık değiştirmeler, düellolar ve yel değirmenleri…Hikayeyi sorarsanız, bildiğimiz Don Kişot işte… Senor Quijano bir gün delirir, silahtarı Sancho Panza’yla maceradan maceraya koşar.

“Delilikte direndiğim için bilge oldum. Zalimlerin yönettiği bir dünyadansa deliliğin dünyasını tercih ettim ben, gerçek bilgelik delilikmiş sonradan gördüm, korkunun esaretinden bile kurtarıyor insanı. Don Kişot’um Ben!”

Bilet Al


7O Gece, Tiyatro Oyunu

Sıla, yorgun düştüğü evliliğinde, Ulaş ile yolları ayırmaya karar vermiştir. Ahu ile kariyer evliliği yapmaya hazırlanan Erdem’le, garsonluk yaptığı klüpte yolları kesişir. Her ikisinin de yaşadığı ilişki hayal ettiğinden çok farklıdır artık… Sorunlu ilişkilerinden kaçarak bir araya gelen Sıla ve Erdem, umudu birbirlerinde ararlar. Ancak acemice geçirdikleri ilk gece de olanlar olur. Sıla’nın nefesi kesilir, olduğu yere yığılır, kalır. Erdem başına gelenleri sadece ortağı, yakın arkadaşı Aydın’a anlatır ve ondan yardım ister. Artık ortada bir ölü vardır ve işin içinden sıyrılmak o kadar kolay olmayacaktır. Durumu Ahu’nun da öğrenmesiyle, sıkı bir suç ortaklığı kurulur. Erdem, Aydın ve Ahu itibarlarını korumak adına keskin bir manevra yapar ve O Gece’yi yeniden yazarlar. Büyük bir suç ve yalan üzerine hayatlarına yeniden yön verirler. Ancak bir parça itibar için çabalarken, seçimlerinin kendilerini itibarsızlaştırdığının farkında bile olmazlar…

Bilet Al


81984 – Büyük Gözaltı

Perdeci Oyuncuları ve AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan “1984 (Büyük Gözaltı)” oyunu, daha önce sinemaya da uyarlanan “1984”ü bu defa tiyatro seyircisiyle buluşturuyor. Robert Owens, Wilton E. Hall ve William A.Miles’ın uyarladığı, Artun Özsemerciyan, Celal Üster ve Nuran Akgören’in roman ve oyun çevirilerinden yararlanarak Taner Barlas’ın kurguladığı oyun, Rutkay Aziz’in yönetmenliğinde sahneleniyor.

Bilet Al

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz
İsminizi buraya yazın