Coney Adası, Brooklyn’in güneyinde yer alır. Buradaki eğlence parkları 1890 yılından beri faaliyete. Ada, yıllar boyunca çeşitli fotoğrafçılar tarafından fotoğraflandı. Bu ikonik mahallenin en can alıcı noktası okyanus, plajlar ve eğlence parklarıdır. New York’ta yaşayanlar için sadece yaz aylarında çekici olur. Kışın ıssız, tekinsiz, eskisi gibi güvensiz görünür. Yaz mevsiminde ise tam tersi. Plaj kıyafetleriyle New York’lular etrafı doldururlar. Güneş ve eğlence parkları turistler tarafından sarılmasının en çekici nedenleri. Büyük yenilenmiş akvaryum bir başka sebep. Turistler beraberinde yüksek ses ve gürültü de getiriyor. Böylece kış mevsimindeki görüntünün tam tersi ortaya çıkıyor.

Luc Kordas, fotoğrafları çekmek için iki buçuk yıl önce New York’a taşınmış. Bu sayede yaz, kış, yaz, gündüz, gece, kar, yağmur; geçen son 30 ay boyunca bölgenin fotoğraflarını çekme imkanı bulmuş ve her şeyi kaydetmiş. Coney Island’ın nasıl göründüğü ve hissedildiği en canlı ve tartışmasız en ilginç zaman: Yaz ayları.

Coney Adası’na dair diğer fotoğraflar için sanatçının Instagram sayfasını https://www.instagram.com/thenewyorkchronicles/

Diğer çalışmaları için kendi sayfasını https://lucstore.com/ takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz
İsminizi buraya yazın