Harry Potter evreni, yazılmış ve beyaz perdeye taşınmış en harika evrenlerden biri olabilir. Harry’nin Voldemort ile verdiği 7 kitaplık mücadele, ekranlara bizce başarılı bir şekilde aktarıldı. Fakat son filmin üzerinden 8 sene geçti. Harry Potter ile büyüyen gençler kocaman insanlar oldu, hayata karıştılar. Fakat şundan eminiz, ne kadar büyük olsalar da Harry Potter her daim bizim de, sizlerin de gizli zevklerinden biri olacak. Çoğumuz bunu saklamaktan da beis görmüyoruz.

Harry Potter bitti ama spin-off serisi ile devam ediyor. Fantastik Canavarlar serisi, 2. filminin ardından 3. film ile devam edecek. Ama şunda siz de bize katılırsınız, yapılacak ilk spin-off bu olmamalıydı. Evreni daha iyi anlatacak, Harry’nin evrenine bizi dahil edecek yepyeni bir spin-off serisi olmalıydı. Bu sebeple, bizce yapılması gereken tüm spin-off serilerini derledik. Umarız siz de katılırsınız.

7Hagrid’in Hayatı

Harry Potter evrenindeki her karakter soru işaretleri ile dolu. Hagrid de onlardan biri. Hagrid’in diğerlerinden farkı, evrenin kendi içinde oldukça dışlanmış biri olmasıdır. Fantastik Canavalar üzerinde seri yapılmışken Hagrid üzerine de bir seri ya da en azından film yapılabilir. Hagrid’in devlerden ayrılışı, gençliği ve yaratıklara olan merakı biraz Harry’nin hayatına bağlayarak anlatılabilir. Kendisinin dışlanmışlığı, dev cüssesi ile ufacık evde yaşayışının verdiği sempatiyle de hem eğlenceli hem de dramatik bir film çıkarılabilir.

6Quidditch Dünyası

Harry Potter dünyasının en önemli unsurlarından biri de Quidditch’tir. Harry’nin de hayatında çok büyük bir yeri vardır Quidditch’in. Kitap adına da önemli bir spordur çünkü Harry, kitapta da filmde de Quidditch dünya kupasına katılıyor. Okudunuz mu bilmiyoruz ama Harry Potter kitaplarının yanında çeşitli evrenle alakalı kitaplar da yazılmıştır. Bu kitaplardan biri de Quidditch tarihidir. Okuyanların beğeneceği bir kitaptır. Böylesine önemli bir sporun üzerine eğlenceli, spor odaklı bol bol fantastik anların olduğu bir film yapılabilir. Tarihten önemli bir oyuncunun ya da takımın hikayesi anlatılırsa, sanırız izlenmeyecek bir film olmayacaktır.

5Ölüm Yiyenler ve Voldemort

Harry Potter evreninde bir sürü canavar, fantastik olay ve kötü varlık var. Bu kötü varlıklardan biri de Ölüm Yiyenler; Voldemort’un sadık yaverleri. Ölüm yiyenler, Harry döneminde ve öncesinde bir sürü ölüme sebep vererek büyücüler dünyasında ciddi sorunlar yaşatmışlardı. Ölüm Yiyenlerin filmini yapmak demek, Voldemort’u yapmak demektir. Ki eminiz, Voldemort’un yani Tom Riddle’ın hayatını film ya da dizi yapsalar, Ölüm Yiyenleri ekleseler ciddi bir izleyici kitlesine ulaşacaklarına eminiz. Hazır kötü karakterlerin anlatıldığı diziler artmışken, neden bir Voldemort spin-off’u gelmesin.

4Hogwarts’ın Kuruluşu

Harry Potter dünyasından birçok okulun adını duysak da sadece Hogwarts’ın koridorlarını görme şansına eriştik. Bu sebeple Hogwarts’ın bizdeki yeri farklı. Seviyoruz. Bu sebeple Hogwarts’ı, içindeki herkesi unutup, tarihini anlatan bir film ya da dizi yapılabilir. Bu vesileyle de Godric Gryffindor, Helga Hufflepuff, Rowena Ravenclaw ve Salazar Slytherin ile tanışabilir. Hikaye olarak da okulun kuruluşu sonrası Salazar Slytherin’in itirazı, Sırlar Odası’nı yaptırması, kavga ve öğrencilerin eğitimlerini izleyebiliriz.

3Başka Bir Büyücü Okulu

Yukarıda da dediğimiz gibi, bizler sadece Hogwarts koridorlarını gördük. Fakat diğer okulların öğrencileri ile tanıştık. Acaba diyoruz ki artık başka bir okulda başka bir karakterin hikayesi anlatılabilir mi? Sonuçta dünyada Hogwarts ile beraber 8 tane büyücülük okulu var.

Beauxbatons (Fransa), Castelobruxo (Brezilya), Durmstrang (Kuzey Avrupa), Ilvermorny (Kuzey Doğu Amerika), Mahoutokor (Japonya), Uagadou (Uganda), Koldovstoretz (Rusya).

Bu filmi ya da diziyi Amerikalılar yapacağı için mesela önerimiz, Ilvermorny’nin hikayesi anlatılabilir.

2Okul Öncesi Büyücüler Tarihi

Harry Potter evreni çok ama çok eski bir evren. Biz bu evreni okulları ile tanıdık ama büyücüler okullardan da eskidir. Haliyle, acaba okullardan önce büyücüler ne yapıyordu, çocuklarını nasıl eğitiyorlardı sorusu mevcut, kim vardı kim yoktu, savaş var mıydı gibi soruların cevaplanabileceği bir efsaneler filmi yapılabilir.

1Marauders

Fantastik Canavarların spin-off filmi yapılsa da bize sorarsanız bu oldukça yanlış bir tercihti. Bize sorarsanız yapılması gereken ilk spin-off çalışması, Harry Potter öncesini anlatan bir hikaye olmalıydı. Hınzır öğrencileri de sevdiğimizden ötürü bizce sıradaki proje Marauders olmalı. Yani: Remus Lupin, Peter Pettigrew, Sirius Black ve James Potter’ın hikayesi. Böylelikle de Potter ailesini, ilk savaşları, ölüm yiyenlerin oluşmasını ve daha birçok farklı Harry Potter’ın temelini oluşturan hikayeyi izleyebilirdiz.

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz
İsminizi buraya yazın