1Peaky Blinders

Birçok önemli projenin yaratıcı olan Steven Knight yaratıcısı olduğu Peaky Blinders, ilk sezonlarında istediği seyirciye ulaşamasa da 3. sezondan sonra Breaking Bad misali çok sevilen bir diziye dönüştü. Cillian Murphy’nin başrolünde olduğu dizi 1919 yılında Birmingham, İngiltere’de geçiyor. Tommy Shelby adında bir gangsterin hikayesini anlatan dizi 5. sezonunun onayını aldı. Özellikle görsel tasarımıyla kendinden söz ettiren dizi, Birmingham’ın o puslu, sanayi şehri havasını mükemmel bir şekilde yansıtıyor. Acımasız ölümleri de seviyorsanız Peaky Blinders tam size göre.

2How to Get Away with Murder

Televizyon tarihinin önemli dizilerinin yapımcılarından biri olan Peter Nowalk’ın eseri olan How to Get Away with Murder, mutlaka izlemeniz dizilerin başını çekiyor. Son yıllarda adını sık sık duyduğumuz Viola Davis’i bize kazandıran dizi, her bölümü ile aksiyon ve gerilim dolu. Dizi, farkını kurgusu ile oluşturuyor. Dizinin başında final sahnesini görüyoruz ve ardından olayların oraya nasıl geldiğinizi izliyoruz. Her bölümün başında ve sonunda finalden parçalar gördüğümüz dizi sezon ortasında finalde buluşuyor ve sezonun geri kalanında finalin devamını getiriyor. Hukuk öğretmeni Annalise Keating ve öğrencilerinin karıştığı bir olaydan sıyrılma hikayesini oldukça hızlı, çetrefilli, bol sürprizli anlatan dizi, özellikle ilk 2 sezonuyla son yıllarda yapılmış en harika işlerden biri.

3The Sinner

USA kanalında mini dizi olarak başlayan The Sinner, Emmy’de elde ettiği başarı ve ulaştığı seyirci sayesinde ikinci sezonuyla devam etti. Başrolünde Bill Pullman ve Jessica Biel gibi güçlü isimlerin olduğu dizi bir polisiye hikayesi. Ama daha çok psikolojik taraftan ilerleyen türden. Ailecek gittikleri plajda duyduğu bir müzik sonrası çıldıran ve birini 7 yerinden bıçaklayan Cora’nın hikayesinin anlatıldığı dizide, Cora’nın bunu neden yaptığı araştırılıyor. Çünkü Cora, öldürdüğü insanı tanımıyor, ölen kişi onu tanımıyor ve Cora öldürme anını tam olarak hatırlamıyor. Durduk yere bir insan bir insanı neden öldürür? The Sinner böylesine ciddi bir konuyu harika bir hikayeye çeviriyor.

4Dexter

Kült dizileri saysak; Lost, Prison Break ve Friends gibi dizilerin yanına birçok insan Dexter’ı da ekler. Michael C. Hall’un kariyer dizisi olan Dexter, Cnbc-e döneminin en önemli dizilerinden biriydi. Suçluları kaçırıp onlara işkence ederek öldüren Dexter’ın çılgın hikayesini anlatan dizi, onun adaletten kaçış hikayesine de odaklanıyor. 80’ler ya da 90’larda doğan biriyseniz büyük ihtimal ilk katil aşkınız Dexter’dır. Kült diziler mertebesindeki en kült dizilerden biri olan Dexter hazır Netflix’teyken mutlaka izleyin.

5the Good Place

the Good Place, şu aralar üçüncü sezonu ile devam eden, şaşırtıcı bir şekilde başarıya ulaşan oldukça ilginç bir dizi. Kristen Bell’in başrolünde olduğu dizi, ölüm sonrasını anlatıyor. İnsanların öldükten sonra gittikleri yerlerdeki hayatlarını anlatan dizi, cennet-cehennem tasviri yapıyor. Eleanor Shellstrop, iyi insanların olması gereken yere gelen kötü biridir, yanlış yere gelip de ayrılamadığı için yanlışlarını düzeltmeye çalışır. Bu da tabii ki ortaya oldukça ilginç ve komik durumları çıkarır.

6Outlander

Outlander, 6. sezonu ile devam eden oldukça ilginç bir dizi. İngiliz savaş hemşiresi olan Claire Randall, bir şekilde zamanda geriye gider ve kendini 1743’te bulur. Vahşiliğin kol gezdiği bir döneme geri dönen Claire, hayatta kalmak için binbir türlü maceraya atılmak ve döneme alışmak zorunda kalır. Fantastik bir evren savaş, aşk, drama sunan diziyi kaldırılmadan mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

7Salvation

Salvation çok ciddiye alınmayan ama aslında özünde başarılı bir dizi. Konusu ise gelecekte karşılaşma ihtimalimiz olan bir kıyamet hikayesi. Dünyaya çarpacak bir meteor sebebiyle bütün dünya seferber olur yaşamı kurtarmak için birlik olur. Fakat birlik olmak o kadar da kolay değildir. Ya meteor dünyaya zarar vermeden bir şekilde durdurulacak ya da dünyadan kaçılacak. Aksiyonu ve bilimsel konuşması bol dizi, boş vaktinizde izlemenizi önerdiğimiz tadımlık bir dizi.

8Ash vs Evil Dead

Sam Raimi’nin yönetmenliğini yaptığı 1981 yapımı Evil Dead, döneminin en korkunç filmlerinden biriydi. 2013 yapımı yeniden uyarlaması da o yılın en başarılı filmlerinden biriydi. Ardından Evil Dead, nedense bir komedi dizisine dönüştü ve Ash’in peşini bırakmayan Evil Dead ile kapışmasını anlatan bir hikaye oldu. Aksiyonu bol, kan dolu, sürekli silahların patladığı yarı korkunç yarı komedi bir dizi olan Ash vs Evil Dead, tadımlık dizi arayanlara mutlaka önerdiğimiz oldukça ilginç bir dizi.

9Breaking Bad

Sanırız Breaking Bad hakkında bir şeyler yazmamıza gerek yok. Netflix’teyken mutlaka izleyin!

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz
İsminizi buraya yazın