Search

Hakkımızda

Arakat Sanat nedir?

Arakat Sanat; bir grup sinemacının yıllar önce kısa film projeleri için birleşmesinden oluşan ve her sene çıtayı biraz daha büyüterek, yeni alanlara eğilerek, yepyeni arkadaşları ekibe ekleyerek oluşmuş bir sosyal medya platformudur. 2011’de Dev Film Yapım olarak yola çıktığımızda sadece kısa filmler ile ilgileniyorduk. Yıllar ilerledikçe sinemanın tarihi, filmleri, hikayeleri ile ilgilenmeye başladık; yazdık, çizdik, çektik; ardından yedinci sanatı oluşturan bütün sanat dallarına eğildik. Sanatın her dalına eğilmeye başladığımız ve bu yolda ilerlemeye karar verdiğimiz günden beri adımızı Dev Film-Sanat olarak değiştirdik. Dev Film-Sanat olarak geçirdiğimiz 1 sene sonrası artık yepyeni bir yola, yepyeni bir ekip ve anlayışla çıkarak adımızı Arakat Sanat olarak değiştirdik.

 

Misyonumuz;

Ülkemizde oluşan sinema dünyasının belirli kısımlarını gösterme durumunu değiştirmek; ana akım sinemasından doğu sinemasına, Avrupa sinemasından Türk sinemasına kadar her noktayı paylaşmak, tanıtmak ve kalıplardan kurtulmak. Sürekli aynı şeylerin paylaşıldığı, aynı isimler üzerinde durulduğu bir sosyal platform değil; her şeyin, her ismin, her filmin paylaşılabildiği bir sosyal platform olabilmek.

Bir taraftan da sinema okullarından okuyan, bu işi yapan isimlerden oluşan kadromuz ile hem yazıp hem de çekerek belki de ülkemizdeki ilk en aktif sosyal platform olmak.

Sinemanın yanında sanatın her dalını paylaşmak; insanlara sanatı aşılamaya çalışmak, ilgilenmelerini sağlamak.

Sinemasever ve sanatsever insanların sosyalleşebilmesini sağlayabilmek adına etkinlikler düzenlemek; bunları olağan hale getirip sanat sevgisini arttırmak.

 

Sloganımız;

Bir Anahatar Yedi Sanat

 

Vizyonumuz;

Bağımsız sinema aşkı ile yanan bir grup arkadaşın birleşmesi: 23 Aralık 2011.
Bağımsız sinemacılardan oluşan bu ekibin blog sitesi açması: 11 Kasım 2013.
Bağımsız sinemacılardan oluşan bu ekibin kendi web sitesini açması: 23 Kasım 2015.
Youtube üzerinde kanal açmak: 23 Kasım 2015.
E-Dergi çıkartmak: Yolda.
İlk kısa film günlerimizi düzenlemek: Yolda.
İlk tematik gecemizi düzenlemek: Yolda.
Dergimizin bayilerde yerini alması: Yolda.
İlk film festivali sponsorluğumuz: Yolda.

 

ORTAKLARIMIZ

Destekçilerimiz;

Ön Kapak

 


 

Youtube partnerimiz;

maxresdefault