Brigitte Lacombe, ya da takma ismi setin gözü, New York’da yaşayan Fransız bir fotoğrafçıdır. 2009 mayısında yayınlandığı kitabı “Lacombe anima/persona” ile 1975’ten 2008’e kadar çektiği bütün set fotoğraflarını paylaşan Lacombe, ortaya birçok insanın ilgisi çekecek fotoğraflar çıkarmıştı. Sadece fotoğrafçılığı yapmayan Lacombe aynı zamanda  Vanity FairThe New YorkerGQ, the New York Magazine ve The New York Times Magazine gibi önemli dergilere de fotoğraf çekiyor.

Ama insanlar onu özellikle set fotoğrafları ile tanır. Kramer vs Kramer, Marie Antoinette, The Talented Mr. Ripley, The Departed, Silence, The Wolf of Wall Street gibi birçok önemli sette bulunan ve fotoğraf çeken Lacombe’un ilgimi çekmesindeki en büyük sebebi The Talented Mr. Ripley setinde çektiği fotoğraftır. Lacombe, çektiği en önemli fotoğrafını Meryll Streep’in fotoğrafı olarak açıklasa da Gwyneth Paltrow’u çektiği fotoğrafı kendisinin de deyişiyle çok güçlüdür.

Tabii ki Gwyneth’in fotoğrafı önemli bir fotoğraf çünkü bana dönüp çok güçlü bir şekilde baktı. O sırada sahnenin provasını alıyorlardı ve o anda döndüğünde karakterini mi canlandırıyordu yoksa kendisi miydi bilmiyorum.

Lacombe’un bu fotoğrafında Gwyneth Paltrow’un bakışı gerçekten çok etkileyici. Gwyneth sayesinde uzun bir keşfine çıktığım Lacombe’un setlerde çektiği birbirinden güzel ve birçoğu izinsiz, doğal yakalanmış pozları sizin için buraya bırakıyorum.

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz
İsminizi buraya yazın