Metropol İstanbul’daki yeni yerinde sanatseverleri ağırlayan DasDas, Sahne ve Atölye salonlarında aynı gece birden fazla oyunla tiyatroseverleri ağırlayacak. DasDas Müzik ise yılın ilk konserinde Sertab Erener’i misafir edecek.

DasDas Sahne, 14 Ocak’ta Bernard-Marie Koltès’in yazdığı ve Rıza Kocaoğlu’nun oynadığı biriken’in 4 sezondur devam eden ve büyük beğeni toplayan oyunu “Ormanlardan Hemen Önceki Gece”yi konuk ediyor.

15 Ocak’ta DasDas’ta seyirciyi 2 keyifli oyun bekliyor. Gnom Tiyatro’nun Barış Gönenen’in yönettiği ve Ece Nur Ateş ile yazdığı, Ece Nur Ateş, Tara Demircioğlu, Yusuf Sefaoğlu ve İrem Yünsel’in oynadığı ‘Eve Dönüş’ oyunu DasDas Atölye’ye konuk oluyor.

Aynı gece DasDas Sahne’de ise geçtiğimiz sezon büyük ses getiren ‘Yakaranlar’ yeniden seyirci ile buluşuyor. Aisykhylos’un 2500 yıl önce yazdığı ve bugüne kadar dünyanın dört bir yanında seyircilerle buluşan ve geçtiğimiz sezon DasDas’ta prömiyerini yapan “Yakaranlar”, 15 Ocak akşamında sahnelenecek. İlk kez Türkçe sahnelenecek oyunda, korunma ve yardım umuduyla Argos devletine sığınma talebinde bulunan 50 genç ve cesur kadının hikayesi anlatılıyor.

Dünya tiyatrosunun ölümsüz isimlerinden Anton Çehov’un “Moskovalı Hamlet’im” dediği DasDas’ın yeni oyunu ‘Ivanov’, geçen haftaki prömiyerinin ardından 16 ve 17 Ocak’ta yeniden DasDas Sahne’de izleyici ile buluşuyor. Şehsuvar Aktaş, Tansu Biçer ve Tülin Özen gibi usta oyuncular ile genç bir oyuncu kadrosunu buluşturan oyunda, Çehov’un bütün oyunlarında tanık olduğumuz “kendine acıma” ve “kendi yok oluşunu hazırlama” temaları ön plana çıkıyor.

TwoTwo Production’ınPaolo Genovese’nin ‘Muhteşem Yabancılar’ adlı filminden sahneye uyarlanan ve 22. Afife Ödülleri’nde Canan Atalay’a “Yardımcı Rolde Yılın Kadın Oyuncusu” ödülünü kazandıran “Mutluyduk Belki Bugüne Kadar”, 17 Ocak’ta DasDas Atölye’de seyirciyle buluşuyor. Ahmet Sami Özbudak’ın yönettiği oyunun kadrosunda Giray Altınok, Canan Atalay, Faruk Barman, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Gökçe Eyüboğlu, Fehmi Karaarslanve Deniz Karaoğluyer alıyor.

David Ives’in yazdığı, Ersin Umut Güler’in hem yönetip hem de Pervin Bağdat ile oynadığı ‘Kürklü Venüs’ oyunu 18 Ocak’ta DasDas Atölye’de tiyatroseverler ile buluşuyor. Büyülü bir atmosfer içinde, oyun içinde oyun kurgusu ile yazılmış ve sürpriz finali ile dikkat çeken Kürklü Venüs’te oyuncular farklı karakterleri oynayarak rolden role girerler. Bu karakter değişimleri onları yüzleşmeleri gereken pek çok soruyla karşı karşıya bırakacaktır.

Afife Jale ödüllü, Türkiye’nin genç kalemlerinden Firuze Engin’in yazdığı geçtiğimiz hafta DasDas’ta prömiyerini yapan ve büyük beğeni toplayan ‘Güle Güle Diva!’ oyunu, 19 Ocak’ta yenidenDasDas Atölye’de tiyatroseverlerle buluşacak. Başarılı oyuncu Selen Uçer, temposu bir an olsun düşmeyen tek kişilik oyunda, izleyicinin hayatına başka kadınların öyküleri üzerinden ayna tutarken, unutulanları hatırlatıyor, hatırlananları ise yeniden düşündürüyor.

Sahnelenmeye başladığı günden bu yana biletleri dakikalar içinde tükenen, usta oyuncu Şener Şen’in, tam 40 yıl aradan sonra yeniden Lütfü Usta rolüyle sahnede olduğu ‘Zengin Mutfağı’ oyunu 18-23 ve 24 Ocak tarihlerinde DasDas Sahne’de seyirciyle buluşacak. Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının zengin bir ailenin mutfağına yansımasını anlatan Vasıf Öngören’in unutulmaz eserinde Şen’e Gizem Ergün, Onay Kaya, Uğur Arda Başkan ve Kutay Sandıkçı gibi genç oyuncular eşlik ediyor.

DasDas MÜZİK, YILIN İLK KONSERİNDE SERTAB ERENER’İ AĞIRLIYOR!

DasDas Müzik, yeni senenin ilk konserinde Türkiye pop müziğinin önemli bir ismini ağırlamaya hazırlıyor. Yıllardır dillere pelesenk olmuş şarkılara imza atan ve sahne performansıyla her konserini unutulmaz kılan Sertab Erener, en sevilen şarkılarıyla 19 Ocak’ta DasDas’ta müzikseverlerle buluşacak.

DasDas ÇOCUK, MİNİK SEYİRCİLERİNİ DE KEYİFLİ OYUNLARLA BULUŞTURMAYA DEVAM EDİYOR!

En büyük hayali astronot olup uzaya gitmek olan Bağış, Astro Ay’a Tırmanıyor adlı oyunda serüvenine çocuk izleyicileri de davet ediyor. Gökyüzünün her zamankinden daha hareketli ve eğlenceli olduğu bir akşam, dostu Astro, Bağış’ı bir yolculuğa çıkarıyor. Alper Baytekin’in tasarlayıp yönettiği, ailelerin de keyifle seyredebileceği oyun, 19 Ocak’ta DasDas Atölye’de sahnelenecek.

Gizem Koçer ve Bağış Angigün’ün oynadığı ‘Pi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri’ oyunu 20 Ocak’ta gündüz DasDas Atölye’de küçük tiyatroseverleri bekliyor. Pi Hanım’ı büyük bir günün beklediği oyunda tüm aksiliklere rağmen bu ünlü aşçı, sevilen kurabiyelerinden yapabilecek mi sorusunun cevabı büyük merakla beklenecek.

Geçtiğimiz sezondan bu yana kapalı gişe oynayan ‘Joseph K.’,20-21 Ocak tarihlerinde DasDas’ta sahnelenecek. Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın’ın rol aldığı oyun, İngiliz yazar Tom Basden’ın imzasını taşıyor. Franz Kafka’nın ölümsüz eseri ‘Dava’dan uyarlanan oyunda bu kült yapıt, modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor.

Hürriyet Kitap Sanat jürisi tarafından 2018 yılının oyunu seçilen İstila!, son oyununu sahnelemek üzere DasDas’a geliyor. Sami Berat Marçalı’nın yönettiği, Barış Gönenen, Hakan Kurtaş, Efe Tunçer ve Seda Türkmen’in rol aldığı oyun sözcük, fikir ve imaj kasırgasına sebep olan büyülü bir ismin etrafında dolanıyor: Abulkasem. 22 Ocak’ta tiyatroseverlerle buluşacak oyun, zaman zaman ölümüne komik, zaman zaman rahatsız edici, zaman zaman dokunaklı bir şekilde, tehlikeli bir hale gelen kimlik algısını paramparça edip izleyenleri kendi kültürel kimlikleriyle yüzleşmeye zorluyor.

DasDas Atölye, 22 Ocak’ta sahnesinde Yan Etki’nin ‘Medet’ adlı oyununu misafir edecek. Deniz Madanoğlu’nun kaleme aldığı, Serkan Üstüner’in yönettiği oyunda Çiçek (Melike Güner), başına gelen korkunç bir olay yüzünden eski bir tanıdıktan yardım isteyecek. Ancak bu yardımın niteliği, Durukan’ın (Faruk Barman) inandığı her şeye aykırı gelecek. ‘Medet’, seyirciye bir vicdan hesaplaşması yaşatacak.

Afife Jale, TEB (Tiyatro Eleştirmenleri Birliği) ve Sadri Alışık ödüllü ‘Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin’, 24 Ocak’ta DasDas Atölye sahnesinde oynanacak. Ayfer Dönmez, Başak Kıvılcım Ertanoğlu ve Melis Öz’ün rol aldığı oyun, bir aileden üç kuşak kadının hikayesini anlatıyor. Arkada İstanbul’un yer aldığı ‘Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin’i Murat Mahmutyazıcıoğlu kaleme alıp yönetti.

Bir yanda oyunculuk için istediği ortamı bulamadığı anlaşılan Shakespeare uzmanı gibi davranan yarım porsiyon bir aktör; diğer yanda ise şarkı söyleme hevesiyle müzikallerden dem vuran bir şaşkın… Bu ikili, Baba Sahne’nin ‘Bir Baba Hamlet’ oyununda Shakespeare’in başyapıtı Hamlet’i sahneye koymaya çalışacak. ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ve ‘En İyi Yönetmen’ olmak üzere Afife Jale’den üç ödülle ayrılan, Şevket Çoruhlu ve Murat Akkoyunlu’nun rol aldığı oyun, 25 Ocak’ta DasDas’da izleyicilerle buluşacak.

İbrahim Selim’in yönettiği ‘Çirkin’ oyunu, 25 Ocak’ta tiyatroseverleri güzellik kavramını sorgulamaya davet edecek. Marius von Mayenburg’un kara komedisi olan oyun, insan bedeninin bir nesneye dönüştüğü, güzellik kavramının sosyal bir takıntı halini aldığı ve her şeyin satılık olduğu vahşi modern dünyadan sesleniyor. Edip Tepeli, Gizem Erdem ve Volkan Yosunlu’nun rol aldığı ‘Çirkin’, bu dünyada yolunu kaybeden bireyi absürt bir bakış açısıyla ele alıyor.

DASDAS’TA HER ÇARŞAMBA ANADOLU EFES MAVİ SAHNE İLE TİYATRO BİLETLERİ İNDİRİMLİ!

Geçtiğimiz sezon DasDas ile Anadolu Efes’in ortaklığı sonucu yaratılan Anadolu Efes Mavi Sahne, Ocak ayında da her Çarşamba akşamı DasDas Atölye’de birbirinden önemli oyunları, seyircilerle buluşturmaya devam ediyor. Tiyatroseverler, Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamındaki tüm oyunları indirimli biletlerle izleyebiliyor.

Anadolu Efes Mavi Sahne’de, 16 Ocak’ta DasDas Atölye’ye Ceren Ercan‘ın yazdığı Türkiye üçlemesinin (Seni Seviyorum Türkiye, Berlin Zamanı, Tahran Rüyası) ikinci oyunu olan “Berlin Zamanı” konuk oluyor. Alman yönetmen Frank Heuel tarafından hem İstanbul’da hem de Bonn’da eş zamanlı olarak sahnelenen oyun, Berlin ve İstanbul sokaklarında üç gencin izini sürüyor. Onları İstanbul’dan uzaklaştıran atmosfer ile Berlin sokaklarındaki yolculuklarını iç içe anlatıyor.

A. Tansu Taşanlar ve Oya Unustası’nın rol aldığı ‘Çok Satanlar’, Anadolu Efes Mavi Sahne ile 23 Ocak’ta DasDas Atölye sahnesinde seyircilerle buluşacak. Fenomen dizi ‘House of Cards’ın yazarlarından Laura Eason’ın kaleme aldığı oyunda internette yayınladığı müstehcen anılarıyla şöhreti yakalayan Ethan ve edebi yeteneğine rağmen tanınmayan Olivia’nın tesadüfen karşılaşmaları sonucu yaşananlar anlatılıyor.

Metropol İstanbul’daki yeni yerinde pek çok tiyatro oyunu ve konsere ev sahipliği yapan DasDas’ın biletleri Biletix’te satışta! Maximum Kart sahipleri, yüzde 10 indirimli olarak biletlerini satın alabilirler.

Bilet Satış: www.biletix.com
Detaylı Bilgi: www.dasdas.com.tr

14 Ocak Pazartesi 20:30 Ormanlardan Hemen Önceki Gece
15 Ocak Salı 20:30 YAKARANLAR
15 Ocak Salı 21:00 Eve Dönüş
16 Ocak Çarşamba 20:30 Ivanov
16 Ocak Çarşamba 21:00 Berlin Zamanı
17 Ocak Perşembe 20:30 Ivanov
17 Ocak Perşembe 21:00 Mutluyduk Belki Bugüne Kadar
18 Ocak Cuma 20:30 Zengin Mutfağı
18 Ocak Cuma 21:00 Kürklü Venüs
19 Ocak Cumartesi 13.00 Astro Ay’a Tırmanıyor
19 Ocak Cumartesi 21.00 Güle Güle Diva
19 Ocak Cumartesi 22.00 Sertab Erener
20 Ocak Pazar 13.00 Pi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri
20 Ocak Pazar 16.00 Joseph K.
21 Ocak Pazartesi 20.30 Joseph K.
22 Ocak Salı 20.30 İstila!
22 Ocak Salı 21.00 Medet
23 Ocak Çarşamba 20.30 Zengin Mutfağı
23 Ocak Çarşamba 21.00 Çok Satanlar
24 Ocak Perşembe 20.30 Zengin Mutfağı
24 Ocak Perşembe 21.00 Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin
25 Ocak Cuma 20.30 Bir Baba Hamlet
25 Ocak Cuma 21.00 Çirkin

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz
İsminizi buraya yazın