Bu yazı Venom hakkında keyif kaçırıcı detaylar içerebilir.

Hazır Venom filmi genel anlamda beklenileni verememiş durumdayken, sizlere post-credit sahnesinde karşılaştığımız ve Woody Harrelson tarafından hayat verileceğine şahit olduğumuz Carnage karakteri hakkında biraz bilgi vermek istedim.

Venom ile karşılaştırdığımızda Eddie Brock’u sütten çıkmış ak kaşık gibi gösterecek kadar kötü, cani ve vahşet dolu bir karakter olan Carnage, Spider-Man’in bu zamana kadar en ölümcül ve tehlikeli düşmanları arasında yer almıştır. Herhangi bir mantıklı amaç gütmeden sadece eğlence için öldüren, Simbiyotla birleşmiş bir seri katil olan karakterimiz aynı zamanda Venom’un ezeli düşmanı olarak çizgi romanlarda yerini alıyor.

Eğer Marvel’ın bu rahatsız karakterine karşı yabancı durumdaysanız, kendisinin temel bilgi ve prensiplerinden başlamamız iyi olur. Eddie Brock’a güçlerini verip Venom yapan uzaylı Simbiyot, bu sefer cani seri katil Cletus Kasady ile birleşmiş ve kaos dolu bu birleşme sonucunda ortaya Carnage çıkmıştır.

Carnage, sahip olduğu güçleriyle çok tehlikeli bir psikopat olsa da, güçleri olmayan insan hali Cletus Kasady de aynı psikopatlık seviyesine sahip diyebiliriz. Parıltılı bir çocukluğa sahip olmayan Kasady, Simbiyot ile güçlerine erişmeden önce de bir sürü vahşi olaya imza atmıştır. Bunlara evlerindeki köpeğe sayısız defa işkence etmek ve kendi büyük annesini merdivenlerden aşağı iterek öldürmek gibi vakalar da dahildir. Düşünün, Hannibal Lecter bile kendi büyük annesini öldürecek kadar zalim olmamıştır.

Daha sonralarında öksüz kalıp yetimhaneye gönderilen ve tahmin edebileceğiniz üzere orayı da yakıp kül haline getiren, yönetici ve görevlilerini öldüren Cletus, bunlarla da yetinmemiş ve kendisiyle çıkmayı defalarca reddeden bir kızın da hayatına kıymıştır. Bunca hadise sonrasında Kasady’nin toplum içinde barınması mümkün olmayan, cinayete meyilli bir akıl hastası (şaka yapıyorsunuz!) olduğu saptanmış ve 11 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası çekmesinin kararı kılınmıştır. Fakat hepimiz biliyoruz ki, bu şartlar o kadar da uzun olmayacaktır.

Bir zamanlar Spider-Man’in reddettiği Simbiyot’u kullanarak Venom’un güçlerine erişim sağlayan Eddie Brock, bu güçleri kullanarak hapishaneden kaçmayı becermiş ve ardında hücre arkadaşına bir miktar Simbiyot bırakmıştır. Geride kalan Simbiyot ile tanışması bu şekilde olan Cletus Kasady, vücudunun ve zihninin kontrolünü Simbiyot’a bırakmış, Carnage’ın doğumuna sebebiyet vermiştir.

Cletus Kasady’i ele geçiren Simbiyot aynı zamanda kendisini çoğu savaş ve yakın dövüşte ön plana çıkarmasını sağlayacak bir sürü güç bahşetmiştir. Bunların arasında ileri derecede çeviklik ve dayanıklılık yer alırken, vücut uzuvlarını istediği silaha çevirme, insanüstü reflekslere ve kas gücüne sahip olma gibi özellikler de aynı şekilde güçleri arasında yer alır. Normal bir insana göre daha hızlı hücre yenilemesine sahip olan Carnage, bu sayede rejenerasyon gücüne erişmiş ve kendini koruma altına almıştır.

Nasıl diğer Simbiyot’ların bir takım zayıflıkları var ise, Carnage’ın da aynı şekilde karşı koyamadığı bazı şartlar mevcut. Bunlar ise yüksek derecedeki ses seviyeleri ve yüksek sıcaklıklar olarak geçiyor. Bu tarz şartları olan ortamlar Simbiyot’un acılar içinde kıvranmasına sebep oluyor. Zayıflık demişken sadece Simbiyot’u konu edinmek olmaz tabi. Kaosa olan merakı artık psikopatlık seviyesine gelen Cletus Kasady’nin akıl sağlığı yerinde olmadığından dolayı kendi davranışları ve hareketleri diğer kötüler tarafından kullanılabiliyor.

Kısaca özetlemek gerekirse, zamanında Carnage’ı durdumak için Spider-Man ile Venom’un bile takım halinde çalıştığını söylersek, kendisinin ne denli kuvvet ve hasar boyutlarına çıkma imkanı olduğunu az çok tahmin edebiliyoruz. Bakalım bu kadar vahşete ve kıyıma imkanı olan birinin önümüzdeki yıllarda beyaz perdeye aktarımı nasıl gerçekleşecek merak ve sabırsızlıkla bekliyoruz!

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz
İsminizi buraya yazın