Gerilim kitaplarının iyi bir kurgudan çok zekice oluşturulmuş kurguya ihtiyacı vardır. Okuyucuyu yormayacak ama satırların da arasında kaybedecek nitelikte gerilim kitabı azdır denebilir. Dikkatli bir okumayla bir oturuşta bitecek gerilim kitapları:

1A.J. Banner – Alaz

Mutlu bir hayat süren evli çiftin kundaklama olayı sonrası hayatı nasıl değişir ? Yangınla birlikte arka arkaya gelen felaketler,açılan eski defterler ve kaçınılmaz olarak kahramanın eskisi gibi olmayacak hayatı… Kitabın dili sade ve okuyucu yormuyor.

2Darcey Bell – Küçük Bir Rica

Yakın zamanda sinemaya uyarlanan kitapta olaylar Stephanie ‘nin kimseye haber vermeden birden ortadan kaybolmasıyla başlar. Emily yakın arkadaşı olduğunu düşündüğü Stephanie’yi ararken sır perdelerini birer birer aralar.

3Kim Slater – Dahi

Sıradan bir evsizin ölümünü Kieran dışında kimse umursamaz. Küçük bir çocuğun kendince oynadığı dedektiflik oyununa şahit olurken aynı zamanda sosyal açıdan problemler yaşayan bireyin hayatından parça da okuyoruz.

4Sebastian Fitzek – Uyurgezer

Psikolojik gerilim seven okuyucular için okunması gerekenler listesinde yer alıyor. Leon eski bir uyurgezerdir. Karısının onu terk etmeye hazırlandığı sabah onun kollarında morlukları görür. Uyurgezer olup olmadığını öğrenmek için başına yerleştirdiği sensörlü kameranın kaydettiği görüntüler onu karanlık labirentlerde dolaştıracaktır.

5Harlen Coben – Başka Şansın Yok

Doktor Marc Seidman kimliği belirlenemeyen saldırganlar tarafından yaralanır. Kızını kaçıran aynı saldırganlar eşini de öldürür. Seidman kendine geldiği andan itibaren kızını bulmak için her ihtimali düşünür. Kızını bulmak için vereceği savaşta umuttan başka şansı yoktur. Elinizden düşüremeyeceksiniz…

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz
İsminizi buraya yazın