1Lovecraft Country

Matt Ruff’ın romanından uyarlanacak olan 4 bölümlük Lovercraft Country, 1950’lerde Afro-Amerikalı bir kişinin bütün Amerika boyunca babasını arama hikayesini anlatacak. Başrollerinde Elisabeth Debicki, Aunjanue Ellis, Jonathan Majors gibi isimlerin olacağı dizinin yayın tarihi henüz belli değil. Dizi drama ağırlıklı gibi gözükse de fantastik ve korku unsurları ile harmanlanacak.

2The Boys

Uzun süre sonra Marvel ve DC’ye ait olmayan süper kahraman dizisi geliyor. Darick Robertson’ın çizgi romanından uyarlanacak olan dizi 8 bölümden oluşacak. Başrolünde Karl Urban’ın olacağı dizi, CIA’in sıkıştığı zaman kullandığı süper kahramanların hikayesini anlatacak. Yaratıcıları arasında Evan Godlberg, Eric Kripke ve Seth Rogen olunca dizinin tutma ihtimali oldukça yüksek. Amazon’da yayınlanacak olan The Boys’un yayın tarihi henüz belli değil.

3The Umbrella Academy

Amazon süper kahraman dizisi yapar da Netflix hiç yerinde durur mu? The Umbrella Academy, dağılmış bir grup süper kahramanın onları eğiten babalarının ölümünün ardından yeniden buluşmasını anlatıyor. Yeni gençlerden oluşan kadrosu ile ünlü birinin olmadığı dizinin 10 bölümü de 15 şubat günü yayınlanacak.

4The Witcher

Netflix’in belkide 2019’da en çok beklenen orjinali The Witcher olacak. Bilgisayar oyuncularının en sevdiği oyunlardan biri olan The Witcher, 8 bölümlük bir dizi olarak karşımıza çıkacak. Başrolünde Superman rolünü tamamen bırakan Henry Cavill’in olduğu dizi, aksiyon bekleyenler ve özellikle oyunun sevdalıları için mükemmel bir bekleme sebebi olacak. Geralt of Rivia’nın hayatta kalma ve kendine bir yer edinme macerasının anlatılacağı The Witcher’ın şimdilik ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor.

5Watchmen

Zack Snyder’ın yönetmenliğini yaptığı 2009 yapımı Watchmen, kimilerine göre hala yapılmış en iyi süper kahraman filmidir. DC’nin de belkide tek düzgün süper kahraman filmidir. Film; karanlık havası, ciddi senaryosu ve başarılı aksiyonu ile seyircisini büyülemeyi başarmıştı. HBO, 2018’in ortasında Watchmen’ın dizi olacağını açıkladığında büyük bir heyecan oluşmuştu. 10 bölümden oluşacak dizinin ne zaman yayınlanacağı belli değil. Fakat arkasında illüstratör Dave Gibbons, yapımcı Damon Lindelof ve serinin yaratıcısı Alan Moore olunca dizinin kötü olma ihtimali iyice azalıyor. Watchmen, şimdilik, yeni diziler arasında en çok beklenen dizilerden biri.

6Good Omens

Neil Gaiman’ın romanından uyarlanan American Gods başarılı olmuş ve kendine özel bir hayran kitlesi yaratmıştı. TV’de gücü anlaşılan Neil Gaiman’ın şimdi de bir diğer kitabı Good Omens dizi oluyor. 7 bölümden oluşacak dizinin yayın tarihi henüz belli değil. Başarısız bir kıyamet girişimi sonrası bir melek, bir şeytan, bir deccal ve bir cadının hikayesini anlatacak olan dizi Amazon’da yayınlanacak.

7I am the Night

Gerçek olaylara dayanan bir hikaye olan I am the Night, Fauna Hodel adında bir kadının geçmişini araştırmaya başlaması sonucunda keşfettiği, keşfedeceği korkunç gerçeklere odaklanıyor. Araştırmasında bir gazeteciyle tanışan Fauna, Hollywood’un korkunç gerçeklerinden biriyle karşılaşıyor. Chris Pine ve India Eisley’nin olduğu dizinin senaryosunu bizzat Fauna Hodel’in kaleminden. 6 bölüm olacak dizinin yönetmen kadrosunda da Wonder Woman’ın yönetmeni Patty Jenkins de var.

8Too Old To Die Young

Neon ışıkları ile gönlümüzde taht kurmayı başaran Nicolas Winding Refn’in hem yapımcısı hem de yönetmeni olduğu 10 bölümlük bir suç hikayesi. Jean Malone, Miles Teller, John Hawkes, William Baldwin gibi güçlü isimlerin kadrosunda olduğu dizinin konusu tam olarak belli değil. Los Angeles’ın ara sokaklarındaki suçlara derinlemesine girecek gibi duran dizinin henüz yayın tarihi belli değil.

9Carnival Row

Orlando Bloom ve Cara Delevingne’in başrollerini üstleneceği 8 bölümlük dizi, şeytana tapan bir seri katilin peşindeki dedektifin hikayesini anlatacak. Distopik bir şehirde geçecek olan dizi fantastik bir polisiye dizisi olacak. Carnival Row’un da ne zaman yayınlanacağına dair bir bilgi yok.

 

10Devs

Son yıllarda yazdığı filmler ile adından fazlasıyla söz ettiren, Ex Machine ve Annihilation’ın yazarı Alex Garland’ın tek başına yazdığı, tek başına yapımcısı olduğu ve tek başına yönetmenliğini yaptığı dizisi. 8 bölümden oluşacak olan dizinin devasa bir kadrosu yok. Toplamda 12 kişiyi göreceğimiz dizi, bilgisayar mühendisi bir kadının sevdiği erkeği bulma hikayesini anlatacak. Çalıştığı şirketin gizli gelişim bölümününden şüphelenen kadın, şirketinin sırlarını ortaya çıkarmaya çalışacak. Devs’in yayın tarihi henüz belli değil.

 

11Y

Brian K. Vaughan’ın çizgi romanı Y: The Last Man’den uyarlanacak olan Y, post-apokaliptik bir dünyada yaşayan tek erkeğin hikayesini anlatacak. Yayın tarihiyle beraber henüz bölüm sayısı da belli değil.

12Buffy the Vampire Slayer

1996 yılında yayın hayatına başlayan Buffy the Vampire Slayer, 145 bölüm edip birçoklarının en sevdiği diziler arasına girmişti. Sarah Michelle Gellar’ın vampir avcısını canlandırdığı dizi 20192da geri dönüyor. Yeniden uyarlama olacağı söylenen Buffy’nin bu sefer başrolünün siyahi olacağı söyleniyor. Henüz pek bilgi olmadığından ötürü dizinin yayın tarihi belli değil. Tek bildiğimiz, dizinin yapımcılığını Avengers serisi ile tanıyacağımız Joss Whedon yapıyor.

13Halo

Yılların bilgisayar oyunun Halo sonunda ekranlara taşınıyor. Dizi olacağı açıklanan Halo hakkında henüz pek bir bilgi yok. Kadrosu, yapımcısı ve tarihi belli değil ama görünüşe göre 2019’da karşımıza çıkacak.

14What We do in the Shadows

Taika Waititi’nin daha şimdiden kült mertebesine erişmiş olan Mockumentary’si dizi oluyor. Hem de yönetmenliğini kendisi yapıyor. Fakat görünüşe göre oyuncu kadrosu 2014 yılındaki kurmaca belgeselden farklı olacak. Yepyeni bir hikaye anlatacak olan dizi Wellington, Yeni Zellanda’daki vampirleri aktaracak. 10 bölüm olacak olan dizinin ne zaman yayınlanacağı belli değil.

15Swamp Thing

2018’de ekranlarda kendine yer bulan Titans sonrası gelecek olan yepyeni bir DC dizisi. Eğer Titans tadında olacaksa Swamp Thing merakla bekleyeceğimiz diziler arasında. Daha önce birçok animasyonda yer alan Swamp Thing ilk solo live-action dizisine kavuşuyor. Fantastik filmler ya da dizilerde yönetmenlik yapan Len Wiseman’ın 13 bölümünü de yönettiği dizinin ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil.

16Doom Patrol

Swamp Thing gibi Doom Patrol de Titans sonrası gelen bir DC dizisi olacak. Titans’ın bölümleri içerisinde geleceğini anladığımız hatta karakterleriyle bile tanıştığımız Doom Patrol 13 bölüm olacak. Titans ve Swamp Thing ile bağlantısı ne kadar olacak bilmiyoruz ama ilk görüş itibariyle güzel bir dizi olacağı belli oldu.

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz
İsminizi buraya yazın