1Game of Thrones

2019’un tabii ki en merak edilen, en merak edilecek dizisi Game of Thrones. Son sezonu olacak 8. sezonu ile ekranlara veda edecek olan Game of Thrones, bir devri de kapatmış olacak. Film uzunluğunda 6 bölümden oluşacak olan son sezon tamamen aksiyon ile geçecek gibi. 52 gün süren savaş sahneleri çekimini düşünürsek bizi muhteşem bir final bekliyor. Kimin sağ kalacağı, kimin veda edeceği, kimin tahta oturacağını 2019 nisanında öğreneceğiz. Kış geldi ve maalesef bitiyor.

2Mr. Robot

Sam Esmail’in “acaba” diye başlayan ama bir fenomene dönüşen, başrolü Rami Malek’i star yapan dizisi Mr. Robot da ekranlara veda edenler arasında olacak. Dördüncü sezonuyla konuyu toparlayacak olan Mr. Robot, 12 bölüm olacak. Yayın tarihi açıklanmayan dizinin son sezonunda ortalık iyice karışmış, günümüz hayatı çökmüştü. Hackerlık hikayesi olarak başlayan dizi sosyal toplumun çökmesine varan korkunç bir değişim yaşamıştı. Son sezonla beraber Mr. Robot dünyasının nereye gideceğini göreceğiz.

3Stranger Things

Yayınlandığı 2016’da fenomene dönüşen Stranger Things, sevilmesinin ardından devam etti. İkinci sezonunu 2017’de izlediğimiz ufaklıklar 2019’da tam gaz geri dönüyor. Yine Netflix ekranlarında izleyeceğimiz üçüncü sezonunu konusunun ne olacağı, nereye bağlanacağı henüz belli değil. Aynı zamanda yayın tarihi de henüz belli değil. 8 bölümde oluşacak 3. sezon senenin en konuşulan dizilerinden biri olacaktır mutlaka.

4Mindhunter

Netflix’in orjinallerinden biri olan Mindhunter, Zodiac ve Se7en karışımı havası ile epey bir ilgi çekmişti. Polisiyenin psikolojik kısmı ile ilgilenen Mindhunter, 2018’de ikinci sezonu ile geri dönecekti fakat plan tutmadı ve görünüşe göre katillere görüşen polislerimiz 2019’da geri dönecek.

5Rick and Morty

Dan Harmon ve Justin Roiland’ın şimdiden kültler arasında giren animasyon dizisi Rick and Morty de büyük ihtimal 2019’da geri dönecek. Kesin bir açıklama olmasa da Rick and Morty büyük ihtimal 2019’da yepyeni bölümleri ile Netflix’te olacak.

6Big Little Lies

2017 yılında HBO’da yayınlanan bir mini dizi olan Big Little Lies, çok sevilmesinin ardından 2. sezonu ile geri dönecek. Oyuncular üçüncü sezon için pek sıcak bakmadığı için ikinci sezonu son sezon olarak da düşünebilirsiniz. 3 kadının kasabada kocaları ve çevresi ile yaşadığı çarpık ilişkilere odaklanan dizi, eklediği cinayet hikayesiyle de gizemli bir hal alıyor. Yeni sezonda tam olarak neye odaklanacağını bilmediğimiz dizi Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Laura Dern gibi isimlerinin yanına Meryl Streep gibi bir efsaneyi de kattı.

7American Gods

2017’de Starz ekranlarında yayınlanan ve Neil Gaiman’ın romanından uyarlanan American Gods, herkese ulaşamasa da özel bir kitleyi çekmeyi başarmıştı. Açık söylemek gerekirse 2017’de yapılmış en güzel dizilerden biriydi. Fakat teknik sebepler, ayrılan oyuncular derken set uzadıkça uzadı ve yeni sezon 2019 yılına ayarlandı. Tanrılarımız, 2019’da kesin bir şekilde geri dönüyorlar.

8True Detective

2014’te ilk sezonu yayınlanan ve birçoklarının kültler arasına koyacağı True Detective, üçüncü sezonu ile 4 senelik aradan sonra geri dönüyor. 2015’te ikinci sezonu ile geri dönen dizi bambaşka bir hikaye anlatmıştı. Aynı şekilde üçüncü sezon da bambaşka bir hikaye anlatacak ve başrolü son yılların yükselen ismi Mahershala Ali üstelenecek.

9Taboo

Başrolünde son yılların en sevilen isimlerinden biri olan Tom Hardy’nin olduğu Taboo, ikinci sezonu ile büyük ihtimal 2019’da geri dönecek. 1812 yılında geçen dizi ticaret yolları için mücadele veren James Keziah Delaney’in hikayesini anlatıyordu. Tek sezonluk bir proje olarak başlayan dizi anlaşılan belirli bir kitleye ulaşabilmiş ki yepyeni bir sezonun duyurusunu yaptılar.

10La Casa de Papel

Aslında 2017 yapımı olan La Casa de Papel, Netflix tarafından satın alındı ve bölümler üzerinde oynanarak yepyeni bir diziye dönüştürüldü. Eminiz ki onlar da şaşırmıştır. Dizi bir anda koca bir fenomene dönüştü. Çok ciddi bir kitleye ulaşan dizi, aslında tamamen bitirmiş gibi bir final yapsa da anlaşılan 2019’da 3. sezonu ile geri dönüyor. Hem de aynı kadro ile. Tanıtım videolarını bile yayınladılar.

11Black Mirror

2011’de mini dizi olarak başlayan Black Mirror, hikayeleri ile seyirciyi öyle bir etkiledi ki koca bir evrene dönüştü. Her bölümde farklı bir teknolojinin avantajları ve dezavantajları üzerinden gerilim oluşturmayı başaran Black Mirror artık bir fenomen. En son 2017’de 4. sezonunu izlediğimiz dizi 2019’da büyük ihtimal 5. sezonu ile geri dönüyor.

12Dark

Almanların ilk Netflix dizisi olan Dark, özellikle görselliği ve işçiliği ile epey bir ilgi çekmiştir. Seçtiği konusuyla da tebrik edilesi cesurca bir hareket yapan Dark, ikinci sezonunun geleceğine inanarak hareket etmiş olsa gerek ki ilk sezonda seyircisini birçok soru işareti ile bıraktı. İkinci sezon ile beraber tüm konuyu toparlamaya gelen dizinin üçüncü sezonu gelecek mi bilinmiyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu buraya girebilirsiniz
İsminizi buraya yazın